• Čekárna

 

Kde najít pomoc

Webové stránky:

http://www.minimalizacesikany.cz/en/

 

 • Cílem stránek je přispívat k bezpečnějšímu užívání internetu, moderních informačních a komunikačních technologií, k osvojování etických norem v online komunikaci a napomáhat předcházení a snižování možných sociálních rizik spojených s jejich užíváním.

  www.saferinternet.cz

  www.e-bezpeci.cz

  www.bezpecnyinternet.cz

   

 • E-learningové kurzy pro bezpečný pohyb na internetu. Kurzy pro rodiče i děti.

  www.kpbi.cz

   

 • Policie východočeského regionu zhotovila 14 preventivních videospotů se 6 preventivními tématy, která jsou zaměřena na prevenci kriminality a rizikové jevy ve společnosti. Od září 2015 budou tato videa postupně distribuována a bude je možné shlédnout nejen na webových stránkách PČR, ale i v kinech, MHD, televizních obrazovkách v čekárnách, školách a na dalších místech - webových stránkách organizací podporující šíření preventivních informací. Dále jsou k dispozici ke stažení každému, kdo o ně projeví zájem

  http://www.policie.cz/clanek/prevenci-k-bezpeci.aspx

   

 • Cílem filmů je upozornit na nebezpečí skrytá za nejrůznějšími identitami na internetu a naučit děti řešit situace, do kterých se mohou dostat.

http://www.seznamsebezpecne.cz/

 

Literatura

 • Kniha Respektovat a být respektován je určena všem, kteří se snaží o partnerský, respektující přístup ve výchově, vzdělávání a v mezilidských vztazích.

http://www.respektovani.com/index.php?obsah=5

 

 • Kniha Jak se krotí tygr: Vítejte ve škole krotitelů tygrů! Tato škola je vhodná opravu pro všechny, pro děti a dospělé, pediatry, pedagogy a rodiče. Autoři se věnují práci s dětmi a dospělými. Mezi témata, která nejčastěji řeší, patří hyperaktivita a poruchy pozornosti dětí, traumatické zkušenosti, rozvody v rodinách, partnerské či sourozenecké neshody, stěhování a změny v životě s tím spojené.

  http://obchod.portal.cz/jak-se-kroti-tygr/

   

 • Kniha Bezpečnost dětí na internetu. Doufáte, že se vás a vašich dětí problémy na Internetu netýkají? Omyl! Přečtěte si tuto knihu a zjistíte, že vaše sladká nevědomost a jejich nemístná sebejistota může ublížit.

  http://obchod.portal.cz/bezpecnost-deti-na-internetu/

   

 • Psychologie dítěte od předškolního věku do dospělosti

  http://obchod.portal.cz/jak-zit-a-nezblaznit-se/

   

 • Kniha Co dělat, aby se vaše děti správně chovaly. Unavuje vás říkat dětem všechno čtyřikrát? Tráví vaše děti hodiny před televizí a jen minuty při domácí práci? Jak najít správnou rodičovskou strategii?

  Zkušený psycholog radí rodičům, jak postupovat, když je jejich děti neposlouchají: ignorují výzvy, odmlouvají, hádají se mezi sebou, provokují své rodiče k hněvivým výbuchům apod.

  https://www.kosmas.cz/knihy/129309/co-delat-aby-se-vase-deti-spravne-chovaly/

   

 • Publikace Máme dítě s ADHD je zaměřena nejen na poznání, co hyperaktivita je, jak vzniká, jaké jsou její základní projevy a jak se tyto projevy mění v průběhu vývoje dítěte, ale zejména na praktické náměty a postupy, jak výchovně vést hyperaktivní děti a jak s nimi pracovat v rodině i ve škole tak, aby jejich znevýhodnění bylo co nejvíce eliminováno nebo alespoň zmírněno.

  http://obchod.portal.cz/mame-dite-s-adhd/

   

 • Publikace nabízí celou řadu relaxačních technik

  http://obchod.portal.cz/relaxace-nejen-pro-deti-adhd/

   

 • Kniha Příběhy z měsíční houpačky: Poetické příběhy s barevnými ilustracemi jsou psány podle metody autogenního tréninku prof. J. H. Schultze, která akcentuje fantazii, uvolnění a meditaci jako vyrovnání vůči našemu často jednostranně racionálně zaměřenému životu. Tento trénink působí pozitivně na psychosomatické poruchy, na stres, odlehčuje vegetativní nerovový systém, pomáhá regeneraci organismu a podporuje jeho imunitu.

  http://obchod.portal.cz/pribehy-z-mesicni-houpacky/

   

 • Kniha Malý tyran je nejen o příčinách a léčbě dětské panovačnosti, ale o skutečných výchovných potřebách malých dětí.

  http://obchod.portal.cz/maly-tyran/

   

 • Publikace Minimalizace šikany si klade za cíl podat rodičům informace o problematice šikanování mezi dětmi školního věku.

  http://obchod.portal.cz/minimalizace-sikany--prakticke-rady-pro-rodice/

   

 • Kniha Co děti nejvíc potřebují: Zamyšlení známého dětského psychologa o potřebách dětí a úkolech rodičů,vychovatelů a psychologů.

  http://obchod.portal.cz/co-deti-nejvic-potrebuji/