• Čekárna

 

Kurz grafomotoriky

  • Základní informace

Kurz grafomotoriky je vhodný pro předškoláky a děti mladšího školního věku, které mají potíže v oblasti jemné motoriky a grafomotoriky, při kreslení nemají uvolněnou ruku, mají obtíže s plynulostí pohybu při grafickém projevu, nerady kreslí, vyhýbají se výtvarným činnostem, mají nesprávný úchop psacího náčiní, nevhodnou polohu při kreslení.

Cílem kurzu je, aby si dítě zdokonalilo grafomotorické schopnosti, zautomatizovalo svůj grafický projev, vytvořilo zdravé návyky a mohlo se zabývat obsahem.

Rodiče si ze setkání odnesou rady a postupy, jak mohou s dítětem pracovat v domácím prostředí, jak jej správně vést.

 

  • Organizace kurzu

Kurz je realizován ve skupinách 3 - 5 dětí, které pracují pod vedením speciálního pedagoga.

Skupina se schází 1 x za týden v odpoledních hodinách, vždy v prostorách PPP. Každá lekce trvá cca 45 min., podmínkou účasti je přítomnost rodičů na každém setkání. Kurz má celkem 8 lekcí, které zahrnují aktivity zaměřené na:

·         rozvoj hrubé a jemné motoriky

·         uvolňovací grafomotorické cviky

·         rozvoj vizuomotoriky (dráhy, jednotažky)

·         nácvik grafických prvků

·         správný úchop psacího náčiní a postavení ruky

·         správný přítlak

·         správný sed a polohu těla

 

V kurzu používáme speciální pomůcky – ergonomické psací potřeby – trojhranné tužky a pastelky, násadky, masážní ježky, využíváme z počátku velké formáty papíru a bílé tabule, postupem zmenšujeme pohyb ke standardu.

 

  • Zahájení kurzu

Kurz probíhá vždy v jarních měsících, zahajován je během měsíce března. Zájemci se mohou hlásit na níže uvedených kontaktech.

 

  • Kontaktní osoba

Mgr. Daniela Poledňáková, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. +420 495 265 423